Ciekawe napoje na Halloween, czyli tanie i łatwe do zrobienia dekoracje.

Mam dla Was dwie inspiracje na Halloween, tym razem to pomysły na nietuzinkowe podanie ponczu czy kompotu. W taki sposób, że napój staje się od razu dekoracją halloweenowego stołu.

Zakładamy, że napój jest oczywiście krwisto-czerwony, jakżeby inaczej 🙂

Poncz na Halloween z zamrożoną ręką:

Poncz na Halloween, dekoracjefoto: Halloween Inspirations na Facebooku

Ta świetna łapka wewnątrz wazy z napojem to oczywiście wielka kostka lodu. Aby się dobrze przygotować, warto zamrozić ją co najmniej 1 dzień wcześniej. Do wykonania będzie potrzebna 1 lateksowa rękawiczka. Tylko uwaga – koniecznie trzeba ją wywrócić na drugą stronę! Wewnątrz jest zawsze odrobina talku, a takiego dodatku do napoju nikt raczej nie chce.

Zastanawiałam się nad tym, że niestety kostka lodu szybko się rozpuści i cały efekt szybko zniknie. Ale i na to można wymyślić rozwiązanie. Do wody, którą zamrozimy w rękawiczce, należy dodać żelatynę. Powstanie coś jakby wielki żelek, który będzie trzymał kształt przez wieczór i się nie rozpuści.

Czyli na wykonanie łapki potrzeba :

– ok. 0,6 litra przegotowanej wody

– 14 g żelatyny w proszku

– do tego oczywiście jeszcze 1 lateksowa rękawiczka.

Rękawiczkę dokładnie umyć, przewrócić na drugą stronę, żelatynę przygotować zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu (nie gotować, tylko rozpuścić), po czym wlać ją do rękawiczki, porządnie zawiązać i mrozić co najmniej 1 dzień. I horrorowa łapa gotowa!

Poncz na Halloween z jabłkowymi duchami:

napoje na halloween, dekoracje, ponczfoto: Halloween Inspirations na Facebooku

Drugi pomysł ozdobienia ponczu jest równie prosty, łatwy i tani. To połówki obranych i wydrążonych jabłek, które można powycinać na różne sposoby tworząc upiorne twarze. Jabłka będą unosić się na powierzchni, a wycięte makabryczne buźki będą sobie wyglądały z głębin wazy.

Podam przy okazji przepis na poncz bezalkoholowy w ciemno-czerwonym kolorze:

– 2 litry dobrego soku owocowego (wybieramy taki z ciemno-czerwonych owoców: np. z czarnej porzeczki lub ciemnych winogron)
– 0,5 litra świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy
– sok z 4 cytryn
– 0,5 litra herbaty owocowej (świeżo zaparzonej)
– 2 laski cynamonu
– 6 goździków (w całości)
– cukier (do smaku)

Wszystkie składniki wymieszać w dużym garnku i mocno podgrzać, ale uważać, aby nie zagotować. Gotowy poncz owocowy w razie konieczności przecedzić przez sito i dosłodzić.

Smacznego 🙂

Życzę całego mnóstwa inspiracji w przygotowywaniu dekoracji na Halloween!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *