Niesamowite miejsce w stylu steampunk w Pszczynie.

Niestety w Polsce jet niewiele klubów, pubów czy restauracji takich w naprawdę alternatywnym stylu, zaplanowanych i urządzonych w pasją, znajomością i wyczuciem tematu. Na szczęście ostatnio powolutku zaczyna się to zmieniać, a ja oczywiście z wielkim zaangażowaniem je odnajduję i odwiedzam.  Żeby nie było, że cudze chwalę, a swojego nie znam 🙂

Udało mi się w końcu odwiedzić miejsce, o którym dowiedziałam się już jakiś czas temu, a mianowicie restaurację w stylu steampunk: Wodna Wieża w Pszczynie. Wpadłam na chwilkę przelotnie i w drodze, ale zdążyłam zrobić kilka zdjęć wystroju, który robi naprawdę ciekawe wrażenie.

miejsce w stylu steampunk

miejsce w stylu steampunk w Polsce

 

Miejsce dla prawdziwych miłośników steampunkowych gadżetów, przepiękny wystrój – duże, ciężkie, metalowe krzesła z nóżkami w sam raz zaprojektowanymi do chodzenia 😉 , stoliki, w których blatach poruszają się malutkie zębatki, metalowe firaneczki, dookoła na ścianach działające i podświetlone ampero- i voltomierze, ogromne lampy przywodzące na myśl filmy o Frankensteinie, wszystko w pięknym kolorze miedzianym oraz czarnym. Czułam się trochę, jakby zaraz budek miał ruszyć w drogę na własnych nogach jak ruchomy zamek Hauru. Już podczas podróży windą na górę wciągamy się w nastrój miejsca słuchając z głośniczków buchania parowej machiny. Sama przyjemność znaleźć się w takim otoczeniu. Za oknami piękny widok na całe miasto, gdyż restauracja umiejscowiona jest na samym szczycie Wodnej Wieży.

Bardzo ciekawe miejsce godne polecenia – warto odwiedzić, jeśli ktoś ma takie same uwielbienie do klimatycznych gadżetów jak ja. Choć żeby zjeść tam obiad, trzeba się przygotować na spory wydatek.

 

miejsce w stylu steampunk w Polsce

steampunk w Polsce

restauracja steampunk w Polsce

steampunk w Polsce

steampunk w Polsce

steampunk w Polsce

 

Mam nadzieję odnaleźć jeszcze wiele takich miejsc urządzonych z idealnym wyczuciem tematu. Jeśli mi się to uda, na pewno odwiedzę i zrobię kilka zdjęć.

Prowadzisz lub znasz i lubisz jakieś miejsce w stylu: steampunk, gothic, horror, fantasy itp. ? Napisz do mnie np. tu w komentarzach, chętnie je opiszę na moim blogu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *