Dom mieszkalny z dawnego kościoła – nietypowe projekty domów.

Czy można przerobić dawny kościół na dom mieszkalny? Czemu nie? Może akurat w naszym pięknym kraju nikomu nie przyszło by to do głowy, w końcu u nas żaden z kościołów nie stoi pusty i niewykorzystany (no chyba, że jest już w stanie nadającym się jedynie do rozbiórki), ale w innych krajach stojące bezużytecznie od lat, puste kościoły przerabiane są na sale koncertowe, kluby, a nawet… luksusowe mieszkania.

 

dom mieszklany z dawnego kościoła - nietypowy projekt domu

dom mieszklany z dawnego kościoła - nietypowy projekt domufoto: church-house.blogspot.com

 

Każdy miłośnik nietypowych i ciekawie zaprojektowanych domostw nie może przejść koło tego obojętnie, to jednak coś, czego nie można znaleźć zbyt często, takich projektów jest zapewne tylko kilkanaście – kilkadziesiąt? na świecie i osiągają nieco wygórowane ceny na rynku sprzedaży nieruchomości. Do tego są zapewne dziełami uznanych architektów i projektantów wnętrz, stąd zdjęcia wyglądu pomieszczeń od środka są umieszczane na wielu portalach jako ciekawostka. Powierzchnia mieszkalna z dawnego kościoła niestety nie oferuje zbyt wielu przytulnych pomieszczeń, to nie ten typ domu. Pokoje zdecydowanie będą ogromne – przestrzenne i wysokie, idealne dla każdego, kto uwielbia dużą przestrzeń do nabrania oddechu.

 

gotycki-mroczny-dom-goth-gothic

gotycki-mroczny-dom-goth-gothic

gotycki-mroczny-dom-goth-gothic

gotycki-mroczny-dom-goth-gothicfoto: dornob.com

Być może niektóre projekty mogą odstraszać właśnie tym rozbuchaniem wolnej przestrzeni czy chłodnym, surowym wyglądem, a niewiele osób jest przyzwyczajonych do tego, by wypoczywać, mieszkać i w ogóle dobrze się czuć w takim miejscu. To raczej domy dla freaków, no cóż dodajmy – bogatych. Trzeba lubić ten klimat ogromnego domostwa, raczej chłodny niż przytulny nastrój i zapomnieć o dawnym przeznaczeniu tego miejsca, a być może nawet i cmentarzu w ogródku za oknem. Dla niektórych to dziwne, a dla innych na pewno rewelacyjne.

 

dom z kościoła - goth gothic gotycki - dla freaka

dom z kościoła - goth gothic gotycki, dla freaków

dom z kościoła - goth gothic gotyckifoto: victoriadelgadogarayua.wordpress.com

Dla takiego przeciętnego człowieka jak ja największym problemem może być zdecydowanie echo w salonie oraz ogrzanie w zimie… Podobają mi się piękne witraże, no i nie można odmówić oryginalnego wyglądu zewnętrznego tym domom. Ale mimo wszystko chyba jednak wolałabym już jakieś stare zamczysko 🙂

 

gotyckie łóżko - dom przerobiony z kościoła

gotyckie mroczne domy - przerobione z kościoła

gotyckie mroczne domy

gotyckie mroczne domy

gotyckie mroczne domy

gotyckie mroczne domy

gotyckie mroczne domyfoto: www.designtodesign.com

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.