Czarne róże – znaczenie. Jak zrobić czarną różę.

gotycka czarna róża goth gothic

Kolor czarny to kolor tradycyjnie wiązany ze śmiercią oraz z ciemną stroną ludzkiej natury. To najbardziej tajemnicza ze wszystkich barw, która jest synonimem elegancji, klasyki i wyrafinowania.

Naprawdę czarna róża nie istnieje w przyrodzie. To róże posiadające bardzo ciemny, głęboki czerwony kolor, wręcz bordowy określane są jako czarne róże. Czasami niektóre kwiaciarnie mogą farbować róże na czarne za pomocą barwników dodanych do wody, w której stoją.Takiej metody można spróbować samemu w domu. Należy zakupić białą różę (białe najlepiej ulegają pofarbowaniu), naciąć na krzyż końcówkę łodygi i wsadzić na kilka godzin do zabarwionej czarnym tuszem wody. Róża powinna zabarwić się na czarno. Minusem takiego farbowania jest niestety przyspieszone obumieranie i schnięcie kwiatu.

czarne róże goth

Czarna róża jest tradycyjnym symbolem smutku i pożegnań. Czarne róże mogą oznaczać wiele rzeczy i wiele podkreślić, czarna róża może również oznaczać nowy początek i odrodzenie. Podobnie jak karta Tarota: Śmierć. Nie jest to smutne i destrukcyjne znaczenie, którego należy się obawiać, wręcz przeciwnie – śmierć oznacza koniec, który jest zarazem początkiem dla całkiem nowego stanu rzeczy.

 

 

Piękna tapeta:

czarna gotycka róza

 

Według sennika, gdy przyśni się czarna róża:

“Czarna Róża we śnie zapowiada, że w Twoim życiu pojawi się osoba, którą obdarzysz gorącym uczuciem, namiętnością. Być może połączy was związek pełen pasji lub romans, który niespodziewanie zakończy się z nie do końca dla Ciebie zrozumiałych przyczyn.”

Dlatego główne znaczenie symboliczne czarnej róży to:  czarna róża – rzecz nieosiągalna; smutek, niezwykłość, przemijanie.

Bukiety czarnych róż to jedna z najbardziej popularnych dekoracji na Halloween. Poniżej znajduje się krótki filmik pokazujący jak w łatwy sposób zrobić sobie dekorację na halloween – kulę czarnych róż.

Wykonanie tych róż jest bardzo proste, wystarczy czarna taśma klejąca, kilka drucików oraz piankowa kula dostępna w kwiaciarniach. Wykorzystując pomysł z tego tutoriala można wymyślić też i inne ozdoby, np. wiszące, na drzwi lub ścianę.

dekoracja na halloween z czarnych róż

czarne róże tatuaż tattoo

 

Czarne róże – symbolika w tatuażach:

Wzory czarnych róż są popularne głównie wśród ludzi, którzy gustują w gotyckich tatuażach, a także wśród osób, które zostały “spalone” przez miłość – czyli wśród tych, którzy oddali miłości wszystko co mieli. Czarna róża może symbolizować śmierć związku lub niechęć do jego kontynuowania.

CZARNA RÓŻA Z KOLCAMI – w symbolice tatuażu więziennego oznacza chęć zemsty za cenę nawet swojej wolności.

 

 

 

czarne róże bukiet

czarna gotycka róża znaczenie

 

Czarna róża jest również symbolem smutku i pożegnania. Często odzwierciedla tęsknotę za kimś, kto odszedł na zawsze lub za etapem życia, który bezpowrotnie się zakończył, za utraconą miłością, za straconą szansą, za kimś kto żyje, jednak odszedł, aby żyć z kimś innym, jest żalem i tęsknotą, pokazuje ogromna potrzebę zaspokojenia wewnętrznej pustki, wyciszenia rozpaczy. W mowie kwiatów symbolizuje: nieosiągalne szczyty…

Kolor czarny symbolika: “noc, ciemność, ale przede wszystkim żałoba. W naszej kulturze kolor ten odzwierciedla właśnie tęsknotę za kimś, kto odszedł na zawsze. I nawet jeśli człowiek, który nosi czerń formalnie nikogo nie pochował, zakładanie takiej barwy mówi o wewnętrznej żałobie – być może za utraconą miłością? za straconą szansą? za kimś kto żyje, ale odszedł, aby żyć z kimś innym? Tak czy owak czerń jest tradycyjnie symbolem żalu i tęsknoty, pokazuje ogromną potrzebę zaspokojenia wewnętrznej pustki oraz wyciszenia rozpaczy. Poszukuje rekompensaty w postaci zaspokojenia zmysłowych pożądań.

Czerń to kolor związany z uczuciami, a konkretnie z nieudanymi związkami. Dlatego też tak często noszą go młode osoby, które dopiero szukają swojej drugiej połowy raz po raz rozstając się z kolejnymi sympatiami, ponosząc fiasko w kolejnych związkach, nie umiejąc przede wszystkim określić swoich wymagań i oczekiwań. Jest też próbą odcięcia się od świata, symbolicznego “obrażenia się”, na zasadzie: ciągle mi nie wychodzi, ale kiedyś uporządkuje swoje emocje i nareszcie sobie ze wszystkim poradzę i wrócę do normalnej aktywności.”

czarne róże gotyckie, black roses

Leave a Reply

Your email address will not be published.