Pomysłowe i tanie dekoracje na Halloween cz.3

Efektowne i klimatyczne dekoracje na Halloween nie muszą być wcale drogie, można je zrobić samemu. I wcale nie muszą to być tylko wycięte dynie 🙂

Wykorzystać można coś, co zazwyczaj wyrzucamy do śmieci, jak chociażby butelki i słoiki. Ciekawie pomalowane farbkami  – np. fioletowe tło od środka i czarne duszki czy czarownice na zewnątrz, stają się całkiem niezłymi świecznikami. Po włożeniu do środka zapalonego podgrzewacza wyglądają naprawdę niesamowicie.

dekoracje na halloween tanie i pomysłowe

Pomysł dla leniwych, żeby nie trzeba było wymieniać wypalonych świeczek – zamiast podgrzewaczy można wykorzystać lampki choinkowe i zrobić magiczną butlę pełną duszków:

butelka z duchami dekoracja na halloween

dekoracje na halloween

Butelki można wykorzystać na przeróżne sposoby – takie jeszcze nie otwierane, z napojem wewnątrz można przerobić nie do poznania. Na nieco magiczne i toksyczne 🙂 Poniżej bardzo pomysłowy przepis:

 

dekoracje na halloween butelki

Do wykonania halloweenowych napojów potrzebujemy:
– butelki (szklane, np. tymbarki mogą być)
– płyn do mycia naczyń
– woda
– markery do szkła lub zwykłe
– gąbka

Wykonanie :
1. Żeby nalepki zniknęły z butelek nalej do zlewu ciepłej wody i dolej płyn do naczyń. Następnie włóż butelki i zostaw na 15 minut.
2. Za pomocą gąbki usuń pozostałości po papierze i kleju.
3. Dokładnie wysusz butelki.
4. Namaluj na butelkach co tylko chcesz – duchy, czarownice, nietoperze, pajęczyny…
5. Pozostaw do wyschnięcia.

Butelki powinny być pełne, nieotwierane. Efekt niesamowity !

Pomysł i zdjęcie pochodzą ze strony: tylkohalloween.blogspot.com

 

W podobny sposób można wykorzystać butelki do wina lub nalewek. Po usunięciu oryginalnych etykiet można je zastąpić swoimi własnymi. Najlepiej wydrukować ja na domowej drukarce, wtedy będą wyglądać bardzie poważnie i nakleić za pomocą zwykłego kleju biurowego. Warto pomyśleć nad jakąś śmieszną czy straszną nazwą i dodaniem strasznego obrazka, np. czaszek.

dekoracje na halloween

mroczne dekoracje na halloween - kieliszki z czaszkami
zdjęcie ze sklepu: LunaMarket.pl

 

I jeszcze jeden pomysł, na dekorację zrobioną tylko z papieru i kolorowej bibuły. Tanie i efektowne. Dom od razu wygląda jak nawiedzony 🙂

 

nawiedzony dom dekoracje na halloween

 

Na koniec dodam jeszcze fotki znalezione na moim ulubionym profilu na FB – Horrific Finds. Rewelacyjnie udekorowany nawiedzony dom!!! 🙂

 

nawiedzony dom na halloween

nawiedzony dom dekoracje na halloween

 

Fotki pochodzą z profilu Horrific Finds na Facebooku, bloga tylkohalloween.blogspot.pl oraz ze strony sklepu LunaMarket.pl.

Leave a Reply

Your email address will not be published.