Jak urządzić pokój dla fana smoków

smok pilnujący skarbów
źródło: goodfon.ru

Smoki to wyjątkowe, fantastyczne stworzenia. Szczególnym szacunkiem cieszą się w chińskiej kulturze, ponieważ według chińskiej mitologii są potężnymi symbolami siły, mądrości, szczęścia i bogactwa. Ciekawostką może być np. fakt, że podczas obchodów chińskiego Nowego Roku, smoki mają tak wielką moc, że swoim tańcem odganiają wszelkie złe duchy. W kulturze europejskiej smoki uznawane zawsze były również za potężne i mądre stworzenia, zazwyczaj pilnujące jakichś skarbów.

Stąd właśnie, jeśli chcesz użyć smoczych motywów do dekoracji swojego pokoju, możesz porwać się na bardzo efektowne, ekstrawaganckie zestawienia, pełne energii, a nawet i koloru. Wybór stylu zależy od Ciebie – czy chcesz mieć pokój w stylu azjatyckim, czy w klimacie średniowiecza lub magicznym i fantasy. Dobierz styl do funkcjonalności pomieszczenia, w zależności czy chcesz urządzić swojemu dziecku smoczy pokój, czy np. urządzić pomieszczenie bardziej oficjalne. Zdecydowanie styl dekoracji pomieszczenia powinien być dopasowany do wieku jego użytkownika.

Jak urządzić smoczy pokój?

Niesamowity efekt uzyskasz decydując się na umieszczenie możliwie największego wizerunku smoka, pokrywającego całą ścianę w samym centrum pomieszczenia – może to być plakat, naklejka ścienna, tkanina z nadrukowanym obrazem lub po prostu wykonane przez Ciebie osobiście malowidło farbami bezpośrednio na ścianie.

źródło: peterengelsmann.com
źródło: peterengelsmann.com

W miarę proste umeblowanie nie powinno swoim wyglądem konkurować z malunkiem smoka. Zanim wybierzesz miejsce dla smoka, dobrze się zastanów, przemyśl jak pomieszczenie jest oświetlone, dobierz tło, by nie było zbyt jasne lub zbyt ciemne. Smoczy wizerunek powinien znajdować się na jednej tylko ścianie, aby uniknąć efektu przeciążenia wizualnego.

pokój ze smokami w stylu średniowiecznym
źródło: darksquirrelminiatures.blogspot.com

Dekoracje ze smokami

Uzupełnieniem wystroju wnętrza powinny być tematycznie dobrane obrazki, figurki i inne dekoracje – jednak lepiej nie przesadzać z ich ilością, aby każdy przedmiot dekoracyjny miał swoją przestrzeń i przykuwał uwagę. W nadmiernym zagęszczeniu dekoracji ten efekt może zniknąć.

W poszukiwaniu odpowiednich bibelotów, smoczych luster, lamp w kształcie smoków itp. najlepiej zajrzeć do sklepów internetowych sprzedających gadżety w stylu Gothic Fantasy. Jest w nich wiele ciekawych gadżetów do wyboru – figurki, lampki, szkatułki, zegary i inne dekoracje, które na pewno utrafią w gusta każdego fana smoków.

 

dekoracje w stylu fantasy, ze smokami, gotycki