Najciekawsze dekoracje na Halloween cz.2

Wiele najlepszych i najciekawszych dekoracji na Halloween to wynik po prostu odrobiny własnej inwencji i wcale nie musi to wymagać to zbyt kosztownych przygotowań i inwestycji. W poszukiwaniu inspiracji zawsze natrafię na coś ciekawego, jak np. poniższe świeczniki zrobione ze słoików i papieru. Wyglądają naprawdę ciekawie, miękkie pomarańczowawe światło pozwala dojrzeć dokładnie kontury naklejonych wycinanek z czarnego papieru. Ozdobniki można ewentualnie namalować bezpośrednio na szkle słoika.

dekoracje na halloween

Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę, to ułożenie papieru przy dekoracji takiego słoika, aby nie spłonął on przy zapaleniu świeczki wewnątrz.

Efekt jest bardzo przyjemny, takie latarenki mogą być dodatkową dekoracją stojącą obok wyciętych dyń.

dekoracje na halloween

Kolejny fajny i prosty do zrobienia pomysł – piklowany mózg 🙂 To oczywiście kalafior w zalewie, ale wydrukowana lub wypisana ręcznie kaligrafią etykietka nada mu co nieco innego wymiaru. Wystarczy ją obwiązać gumką na słoju, zawiązać nitkami lub po prostu przykleić zwykłym klejem biurowym. Można użyć ładnego słoja z ciekawą pokrywką, ale zwykły słój wecka tez dobrze spełni swoją rolę, piklowana mózgownica będzie wyglądała bardziej “swojsko” 😉

 

dekoracje na halloween - piklowany mózg

A może coś bardziej eleganckiego do dekoracji stołu, co będzie lepiej pasowało do wytwornej zastawy? Nietoperze wycięte z czarnego papieru lub filcu wyglądają całkiem dobrze.

 

dekoracje na halloween - nietoperze

I jeszcze jeden naprawdę niezły pomysł, na jaki dziś natrafiłam – tańczące duchy przy ognisku, własnoręcznie wykonana dekoracja do ogrodu. Wyglądają wspaniale, powiewające na wietrze sukienki duszków tylko dodają całości uroku i tajemniczości.

Jak je zrobić? Wystarczy wbić w ziemię kilka patyków, np. tak jak tutaj, układając je w okrąg, aby wyglądało, że duszki tańczą w kółku trzymając się za ręce. Na czubku każdego kołka lub patyka zatknąć kulę np. ze zmiętej gazety, żeby robiła za głowę, a resztę duszka można ułożyć z folii malarskiej. Jest bardzo tania, więc nie jest to duża inwestycja. Do tego jest miękka, dobrze się układa i leciutko powiewa na wietrze sprawiając wrażenie, jakby duszki naprawdę się poruszały.

 

dekoracja ogrodu na halloween - duchy

Z uwielbieniem przetrząsam sobie sieć w poszukiwaniu takich pomysłowych rozwiązań, więc już niebawem kolejny post na temat najciekawszych dekoracji domu i ogrodu na Halloween. Oraz oczywiście horrorowych potraw 🙂

Do Halloween zostało już tylko 50 dni!

 

halloween

 

 

Reklama

Leave a Reply

Your email address will not be published.