Czarne świece. Znaczenie i symbolika.

Czarne świece…
czarne świece czarna świecaPodobają się Wam czarne świece? Palicie je czasami? Czy też może z obawy przed czarnym kolorem i jego znaczeniem w naszej kulturze raczej je omijacie? Zagłębię się trochę w symbolikę czarnego koloru oraz czarnych świec, żeby rozwiać wątpliwości i odegnać demony.

Jakie znaczenie ma kolor czarny?
Przede wszystkim kolor czarny stosowany jest w magii do ochrony, usuwania złych życzeń, pozbywania się pecha. Ale również z drugiej strony do rzucania klątwy czy uroku. Często jest kolorem wspomagającym dla innych barw świec. Na tle czarnego wszystkie inne barwy wydają się jaśniejsze i intensywniejsze.

Tak jak biel jest kolorem aktywnym, tak czerń jest pasywna. Jak biel jest kolorem zawierającym wszystkie inne, tak samo czerń nie zawiera żadnego z nich, ale za to wszystkie pochłania. Jest to taki kolor – nie-kolor, symbol wtajemniczenia, głębokiej mądrości i doświadczenia, wytrwałości i cierpliwości.
Kolor czarny to kolor bezksiężycowej nocy, ciemności. W wielu kulturach jest symbolem śmierci, bólu, żałoby i cierpienia.
Jest kolorem konserwatywnym i doskonale współgra z niemal każdą barwą. Czerń można nazwać “niezrozumianym kolorem”, gdyż niemal w każdej kulturze ma inne, często odległe znaczenie.


Według Wikipedii: w dalekich nam Chinach to kolor małych chłopców i szczęścia, w kulturze starożytnego Egiptu oraz Indian – kolor życia, kojarzy się go z życiodajnym mułem Nilu, ziemią i jej rolą dla człowieka, zaś w kulturze amerykańskiej i europejskiej ma niezliczoną ilość znaczeń, na czele ze śmiercią.
Do dnia dzisiejszego w kręgu kultury europejskiej kojarzony z religijnością, żałobą i śmiercią, czarny zyskał wielką symbolikę w XX wieku. Stał się kolorem elegancji, luksusu, wyrafinowania i szykowności. Dziś żadna uroczysta okazja nie obędzie się bez czarnych marynarek i małych czarnych. Jest kolorem nowoczesności i tradycji zarazem, zaś obydwie te cechy spina w całość kojarzenie czerni z dobrym smakiem.
Pozostałe istotne cechy symbolizowane przez czerń to: tajemniczość, seksowność, skojarzenie z władzą, dostojnością, czasem nawet zastraszaniem (noszą ją sędziowie, prawnicy,…) oraz powaga.
Bez czarnego nie można uzyskać atmosfery tajemniczości, dramatyzmu, czy formalności.

 

A jak jest z czarnymi świecami?
czarna świeca czarne świeceObok czarnych świec narosło wiele mitów. Powszechnie uważa się, że służą czarnej magii, sprowadzaniu zła i wyrządzaniu krzywdy. Oczywiście mogą, ale to od ciebie zależy do jakich celów wykorzystasz Magię Świec. Możesz i powinieneś wykorzystywać je wyłącznie do dobrych celów, czyli ochrony siebie oraz innych przed niekorzystnymi wpływami. Rytuały ochronne z wykorzystaniem czarnych świec są nie tylko skuteczną tarczą (usuwają zło, zazdrość, zawiść, niezgodę), ale też tarczą odbijającą złe zaklęcie w kierunku osoby, która je rzuciła.
Wyjątkowo skuteczne przy odcinaniu się od złych wpływów i ludzi, pozbywaniu się zależności, przy zakańczaniu jednego etapu w życiu i przygotowaniu się do następnego. Wymiatają cała złą energię, odsuwają zło.
Czarne świece pozwolą na wyjątkowo głęboką medytację, otworzą kanały tj. jasnowidzenie, telepatię.

W magii leczniczej są wyjątkowo skuteczne w rytuałach mających pomóc wyjść z nałogów, uwolnić ciało i ducha od uzależnień.

Tylko pamiętaj: Używaj czarnych świec rozsądnie i z umiarem.
Skąd mity na temat czarnych świec?
Czarne świece zajmują szczególne miejsce w dziejach czarów. Palono je w intencji szkodzenia jakiejś osobie lub pozbycia się jej ze świata żywych. W kościele ceremonia ekskomuniki zawierała kiedyś gaszenie i rzucanie czarnej świecy w kierunku osoby, którą wykluczano ze zbiorowości.
Ceremonia ta była oparta na symbolicznym odrzuceniu zła, które reprezentowała dana osoba, chociaż tak naprawdę kościoły bardziej stosują słowo jako wykluczenie bądź klątwę. Czarna świeca może być użyta dla odwrócenia śmierci, ciężkiej choroby, wpływu czarnej magii.

 

Świeca rytualna figuralna – mężczyzna, kobieta, para

świeca czarna para kochankowie magia miłosnaŚwiece rytualne są to świece wykonywane w różnych kolorach (zgodnie z ogólnymi zasadami) pojedynczych i podwójnych, uformowane jako nagie lub ubrane postacie. Powinny być zgodne z rodzajem czaru jaki chcemy użyć. Świeca ma za zadanie reprezentować konkretne osoby i wydarzenia, musi być do tego celu odpowiednio przygotowana.
Spala się je samodzielnie lub w połączeniu z innymi świecami jakie są konieczne dla uzyskania celu. Ten rodzaj świec często wprowadza się w ruch konieczny dla zadziałania zaklęcia. W niektórych przypadkach nie spala się ich w ogóle.

Kiedy stosować czarną świecę i czy jest to bezpieczne?

Czarna świeca cofa i unieważnia. Wprowadza też zamęt wśród naszych wrogów oraz odpycha wpływ czarnej magii i wszelkie jej negatywne działania. Co ważne: oddala również od nas wampiry energetyczne! Oczyszcza, absorbuje oraz zwalnia blokady. Robi też porządek w zastałych sytuacjach. Czarna świeca wypędza choroby z organizmu. Zawsze stosowana jest przy egzorcyzmach. Można ją również palić, kiedy będziecie chcieli ochronić się lub odkryć jakąś tajemnicę czy dotrzeć do prawdy. Moc CZARNEJ ŚWIECY jest doprawdy wielka. I nie ma znaczenia, pod jaką postacią jest ona przedstawiona. Stąd używa się różnych kształtów świec: kochanków, świec prostych, w kształcie kota lub czaszki. Ich działanie jest podobne, wzmocnione oczywiście danym wizerunkiem.

czarne świeczki świece

Czy bezpiecznie jest palić czarną świecę?

Najważniejsza jest czysta intencja.

Jeśli przeprowadzamy rytuał z czarną świecą, powinniśmy mieć czyste intencje, nikogo przy tym nie krzywdząc. Pamiętajcie, że manipulacja ludźmi i zdarzeniami jest niebezpieczna! Los mści się później na nas, uderzając w nas negatywnymi konsekwencjami, czasami nie do odwrócenia. Bardzo ważne jest to, żeby dokładnie przemyśleć, czego właściwie się chce i jakie to może wywołać skutki. Dlatego jeżeli wasza intencja jest naprawdę czysta – palcie czarną świecę i będzie to bezpieczne.

Czarna świeca kobiety i mężczyzny splecionych w uścisku już sama w sobie ma magiczne właściwości. Stosuje się ją do rytuałów magii miłosnej, kiedy związek potrzebuje oczyszczenia i uwolnienia z negatywnych emocji oraz złych wpływów.

czarne świece czarna świeczka

Płomień czarnej świecy, oprócz oczyszczenia, zapewnia ochronę dla związku. Oddala poczucie winy, żalu, niepewności, pomaga w wysnuwaniu właściwych wniosków. Odcina i uwalnia od trudnego partnera. Pomaga rozwiązywać problemy. Stosowana jest często podczas przeciągających się rozwodów. Uzdrawia trudny związek partnerski. Uwalnia od toksycznych relacji, nawet wtedy, kiedy partnerzy są od siebie uzależnieni.

Cała ta wiedza jest bardzo ciekawa, można ją wziąć do siebie lub nie, przejąć się lub po prostu machnąć ręką. Jednak nie przeszkadza mi ona w paleniu od czasu do czasu czarnych świeczek u siebie w domu, raz dla rytuału, a raz po prostu dla przyjemności, bo wytwarzają jednak niepowtarzalny klimat.

Żaden inny kolor świec nie robi takiego wrażenia 🙂

 

A gdzie można zaopatrzyć się w czarne świece – otóż w naszym ulubionym sklepiku LunaMarket. Link jest poniżej:

Magiczny sklep – czarne świece

 

czarne świeczki świece
czarne świeczki – podgrzewacze 10 szt.
czarne świeczki świece
czarne świece proste 6 szt.
czarne świeczki świece
czarne podgrzewacze z naturalnego wosku
czarne świece świeczki
świece w kształcie kwiatów róży, czarne, z naturalnego wosku

13 thoughts on “Czarne świece. Znaczenie i symbolika.”

 1. dzien dobry
  Bardzo prosze powiedziec czy jesli uzyje sie czarnej swiecy powlekanej (bylam pewna ze jest rowniez czarna w srodku), zmniejsza moc rytualu. plomien przez caly czas byl spokojny, od czasu do czasu wyciagal sie w gore jakby niewidzialna reka go ciagnela (ale bardzo lagodnie). co to moze oznaczac? Caly wosk sie nie wytopil, na koniec rytualu zostal mi woskowy pierscien. z jednej strony cienszy. probowalam to zinterpretowac, ale do glowy przyszly mi dwa rozwiazania: ritual zadzialal I wokol mojej osoby jest silna bariera ochronna, ktorej osoba zle mi zyczaca nie moze przekorczyc, a drugi to ta osoba zgromadzila wokol mnie tyle zla. Bardzo prosze o odpowiedz. dziekuje

  1. Mała Czarownico. Czy rytuał był skuteczny i powlekana świeca wystarczyła – tego na pewno dowiesz się w najbliższym czasie, gdy odczujesz skutki. Spokojny płomień świecy, łagodnie się poruszający, to zawsze dobry znak.
   Co do kształtu resztek, to najlepiej zapytać własnej intuicji. Pamiętaj, żeby resztki w coś zawinąć (np. chusteczkę) i zakopać lub wrzucić do rzeki. Rytuał z użyciem świec powinien się tak zakończyć.

   1. Powlekane świece nie są tak skuteczne jak pełne, sprawdzone z autopsji na mnie oraz setkach innych osób.
    Tylko pełne zabarwienie + robione w specjalnych fazach księżyca ponad to muszą być zrobione z czystego wosku pszczelego 100% działania lub mieszanka 50 na 50 z innym naturalnym woskiem. Inne wyroby świec dają nam 50 lub mniej % skuteczności do rytuału.

 2. Ile świec należy palić na raz? czy świecę zapaloną 1 dnia należy spalić do końca, czy można ją zgasić i zapalać przez kolejne dni?

  1. Do rytuału wystarczy 1 świeca. Najlepiej by było spalić ją do końca, a resztki wynieść poza dom i zakopać lub wyrzucić do rzeki. Polecam artykuł o oczyszczaniu domu z negatywnych energii.

 3. Co to oznacza jeśli wypaliłam czarną świecę w intencji odcięcia złych energii i przy dogasaniu szescioramienna szklana gwiazda służąca za swiecznik pękła na pół na moich oczach?

  Czy mogło wpłynąć na to coś więcej niż wysoka temperatura?

 4. Czy pani nawiedzona zasila jeszcze tę stronę swoim uznaniem? 😀 Czy nawiedzenie nie nasila się w pewnym stopniu odbierając ciału słusznego posiadacza jedynej mocy sprawczej? chyba trafiłam na niewłaściwy blog. Dziękuję dobranoc 😀

  1. Nawiedzona jak najbardziej nawiedza ta stronę 🙂
   Droga Pani Łucjo. Myślę, że kształt świecznika nie jest tu tak ważny, ale sam fakt, że on pękł. Wygląda na to, że coś pękło – uległo zniszczeniu dzięki temu rytuałowi.

 5. Bardzo proszę o pomoc. Od jakiegoś czasu nic nam się nie udaje , na przykład dzieci chorują dostajemy ogromne rachunki do zapłaty nadpłaty do tego samochód nam się psuje kropka moja szefowa zaczęła wobec mnie stosować mobbing psychiczny No naprawdę nie jest fajnie kropka chciałabym wypalić czarną świece z zamówiłam już z pszczelego wosku ale nie wiem jak sformułować intencje i to jest cały mój problem jak dokładnie się zabrać do tego rytuału chodzi mi o to że ja wiem że to jest przez ludzką zazdrość ponieważ był taki moment w życiu gdzie wszystko nam się udawało mieliśmy lepiej nie wiem jak inni naturalnie wszystko ciężką naszą pracą nic nam nie spadło nie wiem z nieba i chciałabym się od tego odciąć ale nie chcę nikomu zrobić krzywdy I ja wiem że to są mojej sąsiedzi że to jest moja siostra i że to jest na przykład nie wiem nauczycielka mojego syna i nie wiem jak nie wiem jak się do tego zabrać żeby nikomu nic się nie stało tylko żeby się od tego wszystkiego odciąć bardzo proszę mi pomóc sformułować tą intencje i powiedzieć co powinnam na tej świecy nie wiem narysować albo co powinnam napisać albo w jaki sposób w ogóle powinnam to zrobić proszę o szybką odpowiedź Aha i jeszcze taka jedna rzecz czy zapalając tą świecę z tą intencją czy ja muszę przez cały czas przy tej świecy siedzieć czy mogę zająć się innymi rzeczami czy jednak muszę siedzieć i się skupić całkowicie na tym

  1. Zwróć się do Matki Jezusa – proste! nie żadne tam świeczki i inne rytuały tylko z Panią spotkanie

  2. Zapraszam do mnie napisać chętnie pomogę i odpowiem na wszelkie pytania związane z Rytuałami. Całość za darmo tylko będę odpisywać w momencie jak będę mieć jakieś wolne terminy 🙂 Pozdrawiam cieplutko !
   universe.mistical

Leave a Reply

Your email address will not be published.